Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова

Рік створення: 2020

Фонд Ріната Ахметова, за рішенням Засновника, створює унікальний онлайн-Музей «Голоси Мирних». Це простір, де жителі Донбасу можуть розповісти свою історію без страху та докору. Розповісти, щоб звільнитися від тягаря мовчання та дати можливість людям у всьому світі почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем весь їхній біль.

З початку збройного конфлікту на Донбасі Фонд Ріната Ахметова системно допомагає мирним жителям. Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова за цей час видав приблизно 12,5 млн продуктових наборів. Разом із допомогою люди отримують надію, що не залишилися сам на сам із бідою. Фонду довіряють, тому із самого початку конфлікту у 2014 році нам телефонують, пишуть, розповідають про себе люди, які живуть на лінії розмежування, і переселенці. Їм не можна не співпереживати й залишити непоміченими. Це історії простих людей, історії болю та надії. Фонд розповідає й далі розповідатиме про долі жителів шахтарського краю якомога більшій кількості людей у всьому світі. Це історії, які увійшли й увійдуть до Музею.

Музей «Голоси Мирних» уже сьогодні є найбільшим в Україні зібранням історій людей Донбасу – він налічує тисячу свідчень. Завдання Фонду та Музею – створити головний у світі архів історій Мирних. До 2025 року заплановано зібрати 100 000 свідчень, але велика мрія – мільйон. Зібрані історії Фонд Ріната Ахметова розмістить у відкритому доступі. До роботи над архівом будуть залучені люди науки. 

Музей «Голоси Мирних» не національний проєкт, а світового масштабу. Він стане вікном, у яке зможе зазирнути світова спільнота, щоб зрозуміти жителів Донбасу та скласти своє уявлення про життя мільйонів звичайних людей, що стали заручниками цієї ситуації.