Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Всьоме відбувся фестиваль молодіжних проектів Non Stop Media

22.09.2014

Муніципальна галерея всьоме провела фестиваль молодіжних проектів Non Stop Media. За історію свого існування фест став для Харкова свого роду навігатором в пошуку нових імен, актуальних тенденцій і важливих ідей. Цього разу в рамках фестивалю пройшов освітній воркшоп для лауреатів. Шість днів молоді художники провели в товаристві трьох майстрів фестивалю: Сергія Браткова, Іллі Ісупова та Стаса Волязловського. Учасники представили свої проекти, обговорили можливості реалізації та експозиції, консультувалися індивідуально в процесі безпосередньої інсталяції. Таке живе спілкування двох поколінь сучасних художників стало величезним бонусом для учасників і підтвердженням необхідності переходу фестивалю в новий формат роботи.

Лауреати фестивалю «Non Stop Media-7» та учасники групового проекту: Михайло Доляновський / Білгород; Лілія Ісик / Харків; Маша Куликовська / Керч-Київ; Роман Михайлов / Харків; Антон Ткаченко / Харків; Pazza Pennello / Київ; Тетяна Денисенко / Київ; Валерій Кописов / Херсон; Сергій Мельниченко / Миколаїв; Юлія Полуніна-Бут / Київ; Сергій Григорян / Івано-Франківськ; Тарас Середа / Харків; Anna Tea / Луцьк; Тамилла Гамзаева / Харків.

С. Братков, С. Волязловський та І. Ісупов задали молодим колегам тему: «Провина: сходження або тотальна пасивність?».

Сьомий Non Stop Media став освітнім, експериментальним і насиченим, але головну увагу направлено на фінальний проект «Провина», який створювався на наших очах і став актуалізацією необхідних і важливих ідей.

Музика завжди була важливою супроводжуючої фестивалю, і цей рік не став винятком. В день відкриття - Piano session - імпровізація молодих харківських піаністів: Павла Чернявського та Олександри Малацковской, а на закритті 6 вересня Андрій Кириченко представив свій новий сольний проект RAYZ.

Найбільш відвідуваними і цінними для Харкова стали лекції фестивалю: Бйорн Гельдхоф (ПінчукАртЦентр) розповів про випадок цензурування з його особистої практики, про кураторство в різних перспективах; Петро Павленський (відомий художник-акціоніст з Санкт- Петербурга) поділився деталями задумки і втілення своїх акцій, взаємодії з чиновницьким апаратом; Яніна Пруденко представила унікальний архів українського відеоарту, над створенням якого вона продовжує працювати.

Кіноблок фестивалю постав в різних іпостасях - вже за традицією Ася Миколаєва представила актуальні роботи Вищих режисерських курсів (Москва). Відео-арт можна було побачити на презентації фестивалю In Medi Terraneum (Іспанія).

Інтерактивний спецпроект Віталія Кохана відсилав глядачів-учасників до фундаменту - кожен міг печерним способом написати своє ім'я на цегляній стіні в арт-підвалі галереї, зафіксувавши свою присутність тут і зараз. Стіна буде законсервована.

Проект здійснено за підтримки Програми і3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Партнери фестивалю: кампус «Нове місце», «Готель 19», ТРЦ «Французький бульвар», Почесне консульство Німеччини, «In Medi Terraneum», галерея VOVATANYA.

Підготовлено за інформацією від Non Stop Media VII