Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Під час обстрілів вагітна дружина просила двійнят не народжуватися раніше»: мешканець Київщини довірив історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

27.01.2023

Павло та його родина живуть у селі Осикове на Київщині. Війна увірвалася у їхні життя, коли дружина була вагітною — чекали на двійнят. Чоловік переживав, що через стрес кохана народить раніше терміну. Разом із семирічною донькою та хворою тещею їм довелося ховатися від обстрілів у вигрібній ямі. Свою історію Павло довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. 

«Мене розбудила дружина о пів на шосту ранку і сказала: „Війна“. Повірити було складно», — розповідає Павло.

Вони з родиною трималися бадьоро. Виїхати можливості не було: мама-інвалід, машина без палива та інші складнощі. Тож залишилися одні серед всіх сусідів. Ночами Павло чергував на даху. Однієї ночі побачив ворожу колону: зателефонував депутату і повідомив. Колону розбили, але село почали обстрілювати ракетами. 

«Ми з жінкою були на другому поверсі. Вона сказала: „Дивися, щось літає, щось дивиться на нас“. Через півгодини пролунав перший вибух. За ним другий — такий, що в хаті все посипалося. Жінка була на шостому місяці вагітності. Казала: „Синочки, сидіть всередині, бо так буде безпечніше“. Ми молили Бога, щоб вони не народилися раніше терміну», — згадує Павло.

З вагітною дружиною, двома людьми похилого віку, один з яких з інвалідністю, з семирічною дитиною родина ховалася від обстрілів у бетонній вигрібній ямі. Місяць жили без світла, води та опалення. Захисники поставили біля будинку родини БТР, щоб у разі початку пологів везти жінку народжувати до Києва. Дуже допомагали. На честь одного з них сім’я назвала синів. 

«Народили ми 27 квітня. Напередодні розписалися у Києві. Сіли в машину — і в неї води відійшли. Наші хлопчики, козаки бойові, народилися в Україні, і слава Богу. Снайпера, який нам допомагав, звали Дмитро. Ми назвали обох синів на літеру „Д“: Домінік та Девід», — розповідає Павло. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3WPX3Ti

Історія Павла увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001