Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова створив Алею троянд у Святогірську

02.08.2021

Фонд Ріната Ахметова висадив Алею троянд у місті Святогірську в рамках проєкту Музей «Голоси Мирних». Кожен кущ ‒ це символ однієї історії жителя Донбасу, життя якого з початком збройного конфлікту розділилася на «до» та «після».

‒ Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова ‒ перше і найбільше в Україні зібрання свідчень мирних жителів Донбасу, в якому кожна, навіть найменша історія має значення. Кожен висаджений кущ троянд ‒ це символ розказаної Музею історії людини, доля якої з початком збройного конфлікту змінилася докорінно. Це також символ Донецька і рідного краю, який знаходиться в серці кожного з них. Таким чином, Фонд хоче створити місця сили для жителів Донбасу, де вони зможуть зустрічатися, куди будуть приходити, коли туга за домівкою буде особливо сильною. Фонд розповідає і буде розповідати про їхні долі якомога більшій кількості людей у всьому світі. Для цього за особистою ініціативою Ріната Ахметова і був створений Музей «Голоси Мирних». Фонд до 2025 року ставить перед собою мету зібрати 100 тисяч свідчень Мирних, із яких задокументовано вже більше 2000. Це найбільша в Україні колекція розповідей людей про пережиті ними трагічні події. Важливо зберегти всі ці історії, щоб вони більше ніколи не повторювалися, в ім'я кращого майбутнього, ‒ розповіла Оксана Іщук, керівниця проєктів Фонду.


Вона додала, що для мирних жителів Донбасу і всієї України «Голоси Мирних» ‒ це безпечний простір, у якому люди вперше можуть відкрито розповісти свою особисту історію і таким способом звільнитися від тягаря мовчання. Музей став тим місцем, де панує гуманізм, іде робота з травмою війни та пам'яттю.


‒ Я вважаю, що це дуже важлива і значуща подія для нашого міста. Святогірськ приймав біженців і потерпілих від збройного конфлікту ‒ понад 20 000 людей. Можна сказати, що кожен другий житель Святогірська надавав волонтерську допомогу житлом, харчуванням. Ми будемо стежити й доглядати за Алеєю, ‒ в свою чергу зазначив Володимир Бандура, мер Святогірська.


Сьогодні Рінат Ахметов ‒ єдиний благодійник, хто системно й масштабно допомагає дітям Донбасу. Одним із таких проєктів став «Рінат Ахметов ‒ Дітям. Мирне літо». Він створений для того, щоб допомогти дітям і підліткам подолати страх воєнних дій, відпустити цей вантаж і рухатися вперед. На сьогоднішній день більше 4500 осіб стали учасниками проєкту. Кілька десятків дітей також доклали зусиль до створення Алеї троянд у Святогірську. Історії багатьох із них увійшли в проєкт Музей «Голоси Мирних. Діти».


Раніше Алеї троянд були висаджені в Маріуполі та Запоріжжі.