Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Продуктові набори

Роки реалізації: 2014-2020

Допомогу Ріната Ахметова доставляють у 94 населені пункти в прифронтовій зоні й уздовж лінії зіткнення. Жителям 87 сіл і селищ набори виживання привозять бригади мобільної видачі Фонду. Ще в семи містах і селищах Донбасу допомога Ріната Ахметова розподіляється в стаціонарних пунктах видачі. 

За даними ООН, 3,5 мільйона людей на Донбасі й надалі потребують гуманітарної допомоги. Головна потреба мирного населення – харчові продукти. Серед тих, кому потрібна допомога – діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї. Для багатьох із них єдиною можливістю вижити стали продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. 
Фонд розробив унікальну систему доставляння продуктової допомоги – бригади мобільної видачі. З 21 травня 2015 року мобільні волонтери Фонду Ріната Ахметова почали привозити продуктові набори мирним мешканцям, які проживають у невеликих містах, селах і селищах у важкодоступних місцях, біля лінії зіткнення на Донбасі. Допомогу отримували з обох боків лінії зіткнення. 28 лютого 2017 року роботу Гуманітарного Штабу Ріната Ахметова на непідконтрольній Україні території було заблоковано, а пізніше заборонено. Без допомоги залишилися понад 500 000 людей.

Відправлено
134 400
тонн продуктів
Видано
12 498 172
наборів виживання
З них
898 358
дитячих наборів

Сьогодні допомогу Ріната Ахметова доставляють у 94 населені пункти в прифронтовій зоні й уздовж лінії зіткнення. Жителям 87 сіл і селищ набори виживання привозять бригади мобільної  видачі Фонду. Ще в семи містах і селищах Донбасу допомогу Ріната Ахметова розподіляють у стаціонарних пунктах видачі. 
За час роботи Гуманітарного Штабу Ріната Ахметова видано більш ніж 12,3 мільйона продуктових наборів. Врятовано життя понад мільйона людей.

Продуктові набори: контроль якості
Фонд забезпечує контроль якості продуктів, що видаються, на всіх етапах надання гуманітарної допомоги. Усі вони виробляються в Україні, підтверджені сертифікатами якості та мають запас терміну зберігання.
З початку роботи Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова з нуля вибудував єдиний великий механізм надання допомоги – закупівлі продуктів, зберігання їх у розподільчому центрі в Дніпрі, доставляння в логістичні центри Штабу в Донецьку та Маріуполі, організації видачі наборів виживання.
Унікальна система перевірки, комплектування та розподілу допомоги зараз діє тільки в логістичному центрі Маріуполя.

П’ять етапів перевірки якості продуктів

  • 1. Доставляння від постачальника

Усю продукцію, що закуповується, доставляють у розподільчий центр у Маріуполі. У кожної нової партії перевіряють наявність сертифікатів якості, збереження упаковки та терміни придатності. У разі виявлення неякісного продукту постачальник повністю замінює весь товар.

  • 2. У незалежній лабораторії

Кожен продукт із набору проходить перевірку якості в незалежній лабораторії: органолептичну (показники смаку, запаху, консистенції, кольору, відсутність сторонніх домішок) і фізико-технічну (показники ваги продукту та кількості солі в ньому). Після проходження експертизи Штаб отримує засвідчений протокол із результатами дослідження.

  • 3. У розподільчому центрі Гуманітарного Штабу

Волонтери логістичного центру в Маріуполі перевіряють продукти під час розвантаження автоколон: особливу увагу приділяють температурному режиму в машинах і якості упаковки. На складах дотримуються всіх санітарних норм і правил зонування, продукція зберігається з дотриманням температурного режиму та рівня вологості.

  • 4. Під час стикерування та фасування

Нагляд за якістю продуктів і пакування проводять під час безпосереднього складання кожного набору виживання в логістичному центрі. Волонтери маркують кожну одиницю спеціальним стикером «Гуманітарна допомога. Не для продажу», водночас ще раз перевіряючи продукцію.

  • 5. Моніторинг відгуків одержувачів

На гарячій телефонній лінії Фонду Рината Ахметова 0 800 509 001 люди залишають пропозиції щодо покращання роботи Гуманітарного Штабу, пунктів видачі та відгуки про набори. Працівники обробляють кожен відгук і усувають проблеми. Щоб отримати зворотний зв’язок про роботу, оператори гарячої лінії обдзвонюють приблизно 1500 одержувачів допомоги на місяць, а працівники Штабу відстежують коментарі та відгуки користувачів в Інтернеті.